Taśmy ostrzegawcze

 


 

Taśmy ostrzegawcze – w trosce o bezpieczeństwo

Taśmy ostrzegawcze pełnią niezwykle ważną rolę. Jak sama nazwa wskazuje ostrzegają przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Dzięki nim ryzyko wypadków znacznie się zmniejsza. Mogą być wykorzystywane zarówno przez służby mundurowe, a także firmy. Warto także wiedzieć, że również osoby prywatne zobligowane są do zabezpieczenia np. głębokich wykopów, nawet, gdy takowe znajdują się na ich działce. Zachęcamy do wybrania taśm z naszej oferty, które wykazują się niezwykłą trwałością i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Taśmy ostrzegawcze obowiązkowym wyposażeniem dla zapewnienia BHP

Prowadząc prace, koniecznie należy pamiętać o zabezpieczeniu terenu i odpowiednim jego oznakowaniu. Trzeba wiedzieć, że zgodnie z zasadami BHP nie wystarczają tylko tablice informacyjne, ale należy także zastosować taśmy ostrzegawcze. Takie oznakowanie pozwala osobom postronnym od razu zauważyć potencjalne zagrożenie, czy też po prostu niemożność wejścia na odgrodzony teren. Niedostosowanie się do przepisów może spowodować konsekwencje w postaci grzywny. Kiedy wydarzy się wypadek wokoło od razu zbiera się tłum gapiów, dlatego tak ważne jest odpowiednie odgrodzenie miejsca zdarzenia, by służby mogły podjąć czynności związane z ratownictwem medycznym. Często taśmy ostrzegawcze służą również zabezpieczeniu śladów, które mają kluczowe znaczenie dowodowe. W naszej ofercie znajdują się taśmy dedykowane dla wszystkich służb mundurowych. Taśmy ostrzegawcze sprawdzą się także w czasie organizowania kursów Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w terenie. Są również niezbędnym wyposażeniem do wytyczania i zabezpieczenia tras w czasie zawodów sportowych, np. rajdów samochodowych, czy wyścigów crossowych.

Taśmy ostrzegawcze – samoprzylepne czy bez kleju?

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo taśmy ostrzegawcze samoprzylepne, a także taśmy bez kleju. Taśmy samoprzylepne są pokryte z jednej strony klejem kauczukowym, co zwiększa ich przyczepność do wybranej powierzchni. Dostępne są zarówno taśmy grodzeniowe – biało-czerwone, jak i ostrzegawcze – żółto-czarne. Wszystkie są bardzo uniwersalne. Ponadto pozwalają na szybkie zabezpieczenie danego terenu. Są również niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także ścieranie i nie blakną nawet pod wpływem promieni słonecznych. Taśmy ostrzegawcze są dodatkowo zabezpieczone lakierem, co jeszcze bardziej zwiększa ich trwałość. Dwustronna formuła ułatwia rozłożenie taśm i jednocześnie sprawia, że są bardziej widoczne, nawet z dalszej odległości.